Zonguldak Çaycuma Barbaros Kutlutaş Ortaokulu’nda Yeni Kütüphane ve Zeka-Strateji Sınıfını çocuklar çok sevdi.

Zonguldak Çaycuma Barbaros Kutlutaş Ortaokulu’nda bağışçılarımızın kıymetli destekleriyle;Kütüphane,Zeka-Strateji Kulübünün açılışını gerçekleştirdik.

Tut Ellerinden Derneği’nin katkıları ile kurulan sınıfın açılışına; Kaymakam Serkan Keçeli, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Tut Ellerinden Uluslararası İnsanı Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Tunç, SF Sandalye Sahibi İşadamı Ali Karakaş ve okul müdürleri katıldı.

Okul Müdürümüz Harun Toksoy sınıfın açılmasında desteğini esirgemeyen Kaymakam Keçeli’ye teşekkür ederken; “İçerde gördüğünüz oyuncakların tamamını bize gönderen İstanbul Tut Ellerinden Uluslarası insanı yardım derneğine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Keçeli ise zeka sınıfının okul öğrencilerine hayırlı olması dileğinde bulunarak ; “Zeka oyunları ihmal ettiğimiz ama aslında çok önemli gördüğümüz alanların birisidir. Artık şehirleşmesinin artması ile çocuklarımız sokaklara çıkmaya biraz ihmal ediyorlar. Eve kapanan çocuklarda hepimizin şikâyetçi olduğu telefonun tabletin başında vakit geçiren bir çocukluk yaşayan nesil oluşturmaya başladık. Zekâ oyunların yaygınlaştırılması ile birlikte hem çocuklarımızı tablete televizyona bağımlı olmaktan kurtaracağız. Hem her bulunduğumuz ortamda fikrini zikrini açacak zamanının faydalı ve keyifli geçireceği bir oyun ortamını da sağlamış olacağız. Çocuklarımızın artık sadece okulda değil, evinde de zeka oyunları vakit geçirmesini diliyorum. Emeği geçen okul müdürümüze, Tut Ellerinden Derneğine, SF Sandalye Sahibi Ali Karakaş’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sınıfın açılışını öğrencilerle birlikte yapan Kaymakam Keçeli öğrencilerle mangala ve satranç oynadı. 

http://barbaroskutlutas.meb.k12.tr/icerikler/okulumuza-zeka-oyunlari-sinifi-acildi_4306350.html

 

 

 

You may also like...